Főoldal

FELHĺVÁS

Ifjú szívekben élek...” Történeti vetélkedő

az 1848/1849-es szabadságharc

hőseinek

OKTÓBER 6.-i

emléknapja alkalmából

Keresd fel személyesen az 1848/1849-es szabadságharc kolozsvári emlékhelyeit!

2018-as kiemelt helyszín: a Házsongárd temető – Erdély Magyar Pantheonja.

A vetélkedő célja a fiatal nemzedék és a magyar szabadságharc erdélyi hősei közötti személyes kapcsolat, az emlékhelyekről szóló személyes ismeret megerősítése.

A vetélkedő feladatköre: Keressen fel a csatolt listán szereplő, valamint a mellékelt térképen is feltüntetett emlékhelyekből legalább 6 „negyvennyolcas” szabadságharcos sírhelyet; készítsen a helyszínen fényképet az emlékművel, mely mellett Ön is jelenjen megküldje el az így készült fényképeket a Buza László Egyesület email címére: idoutazok.iroda[dot]gmail.com és az EMNT Kolozs Megyei Elnökének email címére:  drschwartzrobert[dot]yahoo.com . Határidő: 2018. november 18, 18.00 óra.

Díjazás: könyvjutalom – az első 10 fénykép-beküldő szerző számára.

A Magyar Kormány támogatásával lebonyolított vetélkedő résztvevőit idén is a BETHLEN GÁBOR ALAPNÁL megpályázott ösztöndíjakkal jutalmazza a szervező Buza László Egyesület.

A szakmai kiértékelő bizottság tiszteletbeli elnöke: Dr. Ötvös István, PPKE Piliscsaba – Budapest, egyetemi docens, Nemzeti Emlékezet Bizottság tagja. Zsüritagok: Lönhárt Tamás, Toth Szilárd adjunktusok, Nagy Róbert, a BABES-BOLYAI TUDOMÁNYEGYETEM MAGYAR TÖRTÉNETI INTÉZETének igazgatója.

Programkoordinátor: Hunyadi Attila Gábor  adjunktus.

Időutazók Erdélyben - 2017. EREDMÉNYHIRDETÉS Erdélyivilágutazók, világjárok Erdélyben.

PUBLIKÁLVA : 2017 DECEMBER 17

Buza László Egyesület a Nemzetközi és Regionális Tanulmányokért
Időutazók Erdélyben - 2017. Erdélyi világutazók, világjárok Erdélyben.

EREDMÉNYHIRDETÉS
1. díj: Orbán Balázs a székely világutazó
Arany János Általános Iskola, Csíkszentimre, András Éva tanárnő
Czikó Katalin, Gál Eszter, Jakab Dávid, Jakab Lukrécia, Ravasz Kamilla, Szántó Bernadett,
György Ödön, Kovács Andrea, Kovács Anita, Cseke Csongor, Sugár Ábel (VIII. osztály).
2. díj: Balázs Ferenc világjáró zenei művei, Jobbágy Júlia ifjúsági lelkész
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, Sigismund Toduta Zenei Líceum, Kolozsvár
Kiss Dalma, Kiss Jolán (IX. osztály), Fekete Tekla (X. osztály).
3. díj: Fenichel Sámuel nagyenyedi világjáró ornitológus, régész, biológus
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda, Józan Erzsébet tanárnő, igazgató
Pozsonyi Dávid (VII. osztály)
DICSÉRETEK:
4. Moyses Márton
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely,
Forró-Bathó Ákos (XI. osztály)
5. Marosvásárhelyi világhírű sportolók: Bölöni László
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely,
Czimbalmos Szabolcs Attila (XI. osztály)
6. A Nyitrai házaspár 1956-1964
Orbán Balázs Elméleti Líceum, Székelykeresztúr,
Moldován Szeredai Eszter, Kántor István (X. osztály)
Zsűritagok:
Tiszteletbeli elnök:
Dr. Ötvös István, egyetemi docens, PPKE Piliscsaba, Nemzeti Emlékezet Bizottság.
Lönhárt Tamás, egyetemi adjunktus, BBTE Kolozsvár, BENRT elnök, alapító tag.
Toth Szilárd, egyetemi adjunktus, BBTE Kolozsvár, BENRT alapító tag.
Nagy Róbert, egyetemi adjunktus, BBTE Kolozsvár, BENRT alapító tag.
Programkoordinátor:
Hunyadi Attila Gábor, egyetemi adjunktus, BBTE Kolozsvár, BENRT alelnök, programkordinátor